Najlepsze drukarki 3D – Ranking.

Rozwój technologii nie oszczędził drukarek 3D. Są to urządzenia nieustannie poszerzające swoje funkcje, jakość i zastosowanie. Obecna konkurencja na rynku jest ogromna i wynika w dużej mierze właśnie z rozwoju technologicznego. Oto lista 5 najlepszych obecnie dostępnych na polskim rynku drukarek z opisem każdej z nich.

1. XYZ- Printing Da Vinci 1.0 PRO.

Jest to najbardziej uniwersalna drukarka 3D w swojej klasie. Daje możliwość najwyższej jakości wydruku za sprawą rewolucyjnego systemu automatycznego ładowania każdego rodzaju filamentu zapewniającego podawanie go do głowicy bez minimalnego jej obciążenia. Daje to możliwość druku 3D w technologiach ABS czy SLS (więcej). W zestawie jest zawarte innowacyjne oprogramowanie umożliwiające dowolne ustawienie poszczególnej funkcji oraz całkowite dostosowanie parametrów takich jak temperatura stołu roboczego, głowicy oraz możliwość jej wycofania. Warto podkreślić aluminiowy stół roboczy, który jest znacznie trwalszy od innych. Aluminiowa powierzchnia pozwala uzyskać równomierną temperaturę na całej warstwie dzięki czemu znikną dotychczasowe problemy z odklejaniem produktu. Ceny na rynku aktualnie oscylują w granicach 4000zł.

2. MonkeyFab Prime 3D.

Urządzenie jest rekomendowane użytkownikom średnio zaawansowanym. Na szczególną uwagę zasługuje usztywniona – solidna i trwała obudowa z wykorzystaniem elementów poliwęglanu oraz metalowej ramy. Ciekawym i szalenie ułatwiającym rozwiązaniem jest szereg wbudowanym parametrów co znacznie ułatwia obsługę urządzenia oraz zapobiega wielu awariom. Podsumowując – Prime jest drukarką dla osób pragnących solidnego urządzenia i pełnej kontroli wydruku. Ceny rynkowe wahają się w kwocie 4000-4.500zł.

3. Zortrax M200.

To zdecydowanie najpopularniejsza polska drukarka 3D. Odznacza się precyzyjnością, wydajnością oraz najwyższą jakością zastosowanych materiałów, co sprawia, że możemy mówić o jej wysokiej trwałości. Szczególną popularność zyskała w kręgach zawodowych projektantów i przedsiębiorstw. Zintegrowany ekosystem wykorzystany w przypadku Zortrax M200 powoduje nową dokładność wymiarową oraz precyzję. Jej wszechstronność uwypukla szeroka gama materiałów jakie można stosować, a także ogromne pole robocze. Obecnie ceny są wysokie i kształtują się na poziomie 8000zł.

4. Accura Genius 3D.

Mimo niezbyt wygórowanej ceny model Genius 3D został wyposażony w szereg innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które okazały się przebojem na rynku drukarek 3D. Jednym z nich jest system szybkiej wymiany głowicy drukującej. Warto wspomnieć o innym systemie – równie istotnym, mianowicie o użyciu technologii FFF – topienie materiałów termoplastycznych. Ów system daje nowe możliwości w bardzo niskiej cenie – urządzenie można nabyć w ofertach promocyjnych już za 3.500zł.

5. XYZ- Printing Da Vinci Junior 1.0.

Jest to propozycja skierowana dla początkujących użytkowników drukarek w formacie 3D. Pod niewielką obudową urządzenia kryje się mnóstwo możliwości. Należy odnotować dobrej jakości ekosystem oraz funkcje zabezpieczające od których zaczerpnięto nazwę modelu JUNIOR. Drukarka jest całkowicie zamknięta, a filament odwija się w środku. Sam stół nie jest podgrzewany – te wszystkie cechy sprawiają, że nawet dzieci mogą się zupełnie bezpiecznie posługiwać urządzeniem. Praktyczne zastosowanie podkreśla niska używalność energii na poziomie tylko 75W. Aktualnie drukarkę można kupić w cenie do 2000zł, co może stanowić świetny początek przygody z drukowaniem na poziomie 3D.